Велосипедний насос – це відносно проста, але дуже необхідна річ, без якої не обійтися вдома та під час поїздки. В нашому асортименті є ціла серія фірмових насосів MERIDA, які мають різні технічні параметри та відрізняються за призначенням. Початківець може цілком заплутатися у цьому розмаїтті. Який з них вибрати саме вам? Пропонуємо розібратися разом у цьому матеріалі!
Який насос купити за робочим тиском?
Перш ніж переходити до вибору конкретної моделі, потрібно розібратися, на який тиск розраховані покришки вашого велосипеда. Адже це ключовий параметр підбору насоса, бо всі вони розраховані на різний тиск.
На боковій частині покришки, ви можете знайти напис з подібними цифрами і одиницями виміру як 35-65 PSI або необхідний тиск може ще зазначатися в інших одиницях виміру, таких як 2.4-4.5 BarУ вас може бути зовсім інше число, цей параметр індивідуальний але одиниці виміру будуть ідентичні. Шукайте позначку саме з цими абревіатурами, бо вони позначають робочий тиск покришки. Це значить, що тиск в шині має бути не нижче першого числа, та не вище другого.
- Шини для шосейних велосипедів мають менший обʼєм, проте потребують вищого тиску (в середньому до 8 Bar, тобто до 8 атмосфер). Тому для них є спеціальні шосейні насоси, які є меншими, але розраховані на високий тиск.
- Колеса гірських велосипедів мають суттєво більший обʼєм, а робочий тиск в них не перевищує 4 Bar. В цьому випадку краще підійде насос з більшим обʼємом повітряної камери.
- Колеса гравійних велосипедів зазвичай мають робочий тиск від 3 до 6 Bar.
Цілком можливо накачати колеса гірського велосипеда насосом для шосейника. Але на це піде дуже багато часу, через невеликий обсяг повітряної камери. А насос для мтб велосипеда просто не зможе накачати шосейне колесо до потрібного тиску.
Враховуйте тип ніпеля коліс
Всього існує три типи ніпеля для велосипеда:
- SCHRADER (Автомобільний, AV)
- PRESTA (SV)
- DUNLOP (DV)
На сучасних велосипедах використовуються тільки перші два типи. Знати це важливо тому, що не всі насоси розраховані на обидва типи ніпеля. Проте більшість моделей має універсальне кріплення, яке можна легко адаптувати під той чи інший ніпель.
Також є насоси, які мають подвійне кріплення. Ними можна накачувати всі типи ніпеля, без необхідності щось переставляти у самому насосі. В описі та характеристиках ви можете подивитися, для якого типу ніпеля підходить та чи інша модель.
Які переваги мають підлогові насоси?
Підлоговий великий насос – це дуже зручне рішення для використання вдома. З його допомогою ви можете дуже швидко накачати будь-яке велосипедне колесо, адже він розрахований видавати необхідний тиск як для гірських, так і для шосейних велосипедів. Такі насоси зазвичай мають вбудований манометр, щоб було ще легше контролювати тиск у колесі.
Такий насос може бути корисним під час ТО велосипеда, коли потрібно повністю накачати покришки з нуля. Також цим насосом набагато швидше можна накачати безкамерне колесо.
А щоб безкамерку встановити, потрібен дуже великий початковий обсяг повітря. Саме для цього в нашому асортименті є насоси зі спеціальною камерою всередині. Вона потрібна для того, щоб посадити покришку на своє місце в ободі. Цього не зробити звичайним стаціонарним насосом, і тим паче компактним.
Для чого потрібні насоси високого тиску?
Сучасні гірські велосипеди мають повітряні вилки та амортизатори, які потрібно накачувати до досить високого тиску. Тиск всередині амортизатора може досягати 300 PSI, що приблизно дорівнює 20,5 атмосферам. Тому для вилки та амортизатора потрібен насос, який може працювати з таким тиском.
Шкалу вимірювання PSI ви можете зустріти майже на всіх типах насосів. Вона дозволяє точніше контролювати тиск, ніж стандартна атмосферна шкала (bar).
Навіщо потрібні насоси CO2
Насос CO2 – це дуже зручна річ, якщо потрібно за лічені секунди накачати колесо в умовах поїздки. Особливо він корисний на змаганнях, коли потрібно втратити якнайменше часу на підкачування колеса.
Насос CO2 має вигляд одноразового балончика, до якого приєднується спеціальний клапан. Цей клапан відкриває балончик та дозволяє зручно та без втрат заповнити колесо вуглекислим газом.
Який насос вибрати в різних випадках?
Якщо ви маєте більше одного велосипеда, то вам точно слід придбати підлоговий насос для дому. Їм буде набагато легше та швидше накачувати колеса і контролювати рекомендований тиск у декількох велосипедах одразу.
Також для поїздок слід обовʼязково мати компактний насос, щоб не довелося йти додому пішки після першого ж проколу.
Саме тому ідеальною буде така комбінація:
- Підлоговий насос для зручного підкачування вдома;
- Ручний насос, який можна причепити на раму та взяти з собою у поїздку.
Також не варто забувати про ремонтний комплект та запасну камеру. З ними прокол вас точно не зупинить та не змусить йти додому пішки.